VinařstvíVinařské potřebyBarvy laky - Drogerie - Zelená lékárnaVina s etiketou na přáníKontakty

PRODEJNA


Vinařství

Úvodní stránka

Dovolujeme si Vám představit firmu Ing. Jaroslava Gavendy a Radoslava Šuty  - Vincoop Mikulov. Naše fima, která se specializuje na výrobu přívlastkových vín tradiční metodou, vznikla v roce 1990.

 

Hospodaří na úrodných, emisemi nezatížených vinicích o rozloze  necelé 2 ha, umístěné na vynikajících vinařských tratích Pod svatým kopečkem a Brněnská. Ostatní produkční hrozny se snažíme nakupovat výhradně z Mikulovské vinařské oblasti s důrazem na vinice na svazích Palavských vrchů, vinic v katastru Mikulova a Dolních Dunajovic. Naše skladba vín proto obsahuje typické odrůdy pěstované v této oblasti : Ryzlink vlašský, Muller Thurgau, Veltlínské zelené, Rulandské šedé, Zweigeltrebe.

 

 Kvalita našich vín je podložena vysokou technologickou čistotou zpracování čerstvých hroznů při které se dodržují tradiční metody výroby vína, třeba zpracování moštu bez lisování (samotok), nebo dlouhé ležení vína  v dřevěných sudech a následně v lahvích. Tímto způsobem zpracování vytváříme nevelké partie vynikajících, většinou přívlastkových vín. Specialitou jsou ledová vína odrůdy Ryzlinku vlašského z trati Pod svatým kopečkem. V kombinaci s kvalitními hrozny vznikají vína, která pravidelně získávají ocenění na prestižních nejen tuzemských ale i zahraničních výstavách.

 

Hlavní středisko firmy  je v Mikulově na Brněnské ulici, kde se nachází prodejna vinařských potřeb a vína, administrativa, expedice a hlavní výrobní kapacity. Firma dále pak vlastní klasické sklepy, kde v sudech zrají špičková vína.

 

Přejeme Vám příjemné a nezapomenutelné zážitky s našimi víny a nashledanou u nás v Mikulově.

 

                                               Ing. Jaroslav Gavenda  a  Radoslav Šuta


 ZOBRAZIT FOTOGRAFII
Viniční tra? pod Svatým kopečkem
ZOBRAZIT FOTOGRAFII
Archívní sklepy Zlámalka
ZOBRAZIT FOTOGRAFII
Hydraulický rotační lis na hrozny
ZOBRAZIT FOTOGRAFII
Tanková hala na školení vina
ZOBRAZIT FOTOGRAFII
Násypka na hrozny
ZOBRAZIT FOTOGRAFII
Násypka na hrozny a mlýnkoodstopkovač


  info@vincoop.cz